Škola je zřízena podle § 16 odst. 9 školského zákona. Jsme škola zaměřená na poskytování speciálně pedagogické péče v oblasti středního a středního odborného vzdělávání. Nabízíme vzdělání v řadě tradičních řemeslných oborů a specifických oborech vhodných pro žáky a žákyně s kombinovaným znevýhodněním.

Naši žáci a žákyně se vzdělávají v moderním a udržovaném areálu, který nabízí kvalitní podmínky pro teoretickou i praktickou výuku.

Naše škola se zapojila do projektu Asociace školních jídelen ČR s názvem Den španělské kuchyně v českých školních jídelnách.

V rámci tohoto projektu se ve čtvrtek 2.11. uskutečnil v sídle Makro akademie v Praze – Stodůlkách worshop, kterého se zúčastnili také zástupci naší školy. V průběhu dopoledne paní kuchařka Valentová společně s dalšími zaměstnanci školních jídelen z celé republiky připravovala pod vedením španělského šéfkuchaře kompletní menu. Pan učitel Drašnar zhlédl prezentace o gastronomii a turistických oblastech Španělska, seznámil se s typickými španělskými potravinami a ochutnával olivový olej a víno. Především však čerpal inspiraci, jak a s jakým obsahem zorganizovat Den španělské kuchyně u nás ve škole. A tak budeme ve čtvrtek 22. února příštího roku obědvat andaluské gaspacho, valencijskou paellu a pomeranč s olivovým olejem a seznamovat se se Španělskem nejrůznějšími způsoby. S největší pravděpodobností dohlédne na přípravu jídla španělský šéfkuchař a možná nás poctí návštěvou někdo ze španělské ambasády.