Škola je zřízena podle § 16 odst. 9 školského zákona. Jsme škola zaměřená na poskytování speciálně pedagogické péče v oblasti středního a středního odborného vzdělávání. Nabízíme vzdělání v řadě tradičních řemeslných oborů a specifických oborech vhodných pro žáky a žákyně s kombinovaným znevýhodněním.

Naši žáci a žákyně se vzdělávají v moderním a udržovaném areálu, který nabízí kvalitní podmínky pro teoretickou i praktickou výuku.

Tříčlenné družstvo žáků kuchařského oboru reprezentovalo školu na zajímavé akci – Běhu číšníků.

Běh číšníků pořádala Obchodní akademie, Hotelová škola a Střední odborná škola Turnov v areálu školy ve Zborovské ulici ve čtvrtek 5. října. Za velmi nepříznivého deštivého počasí závod absolvovalo celkem 26 smíšených družstev. Štěpánce Mackeové, Karolíně Maškové a Bohuslavu Zemanovi ze třídy 3.B1 se podařilo úspěšně zvládnout nástrahy překážkové dráhy – načepovat kelímek nealkoholického piva, přenést jej na tácku přes lavičku, slalomovou dráhu, po schodech až k tabuli, kam každý musel zapsat cenu pokrmu vybraného z jídelního lístku a vrátit se stejnou cestou zpět. Jejich výkon na „medailové“ pozice sice nestačil, skončili v první polovině startovního pole, ale zajímavý závod si náležitě užili. Článek o Běhu číšníků je také na https://www.turnovskovakci.cz/fotoreportaze/beh-cisniku-2017-vyhrali-zaci-chlapajdy/