Škola je zřízena podle § 16 odst. 9 školského zákona. Jsme škola zaměřená na poskytování speciálně pedagogické péče v oblasti středního a středního odborného vzdělávání. Nabízíme vzdělání v řadě tradičních řemeslných oborů a specifických oborech vhodných pro žáky a žákyně s kombinovaným znevýhodněním.

Naši žáci a žákyně se vzdělávají v moderním a udržovaném areálu, který nabízí kvalitní podmínky pro teoretickou i praktickou výuku.

Druhý projektový den s názvem Nudlování se uskutečnil pro žáky oboru stravovací a ubytovací služby v pátek 2. června.


Soutěžním úkolem žáků všech ročníků bylo z připravených surovin vyrobit nudlové těsto, vyválet placku a nakrájet kvalitní vlasové nudle. Součástí hodocení bylo i dárkové zabalení nudlí. Druhého kola soutěže se účastnilo celkem 19 žáků a všichni si akci v klidné a příjemné atmosféře užili. Příjemným momentem pro nás všechny byla zdravá soutěživost, vzájemná podpora a povzbuzování žáků mezi sebou. Všichni žáci byli odměněni účastnickým diplomem a vítězové pak hodnotnými a praktickými cenami.  Celkově se obou soutěžních dnů zúčastnilo v letošním ročníku 34 žáků ze všech tří ročníků oboru. Nudlování 2017 je minulostí, ať žije další ročník této vydařené akce.