Škola je zřízena podle § 16 odst. 9 školského zákona. Jsme škola zaměřená na poskytování speciálně pedagogické péče v oblasti středního a středního odborného vzdělávání. Nabízíme vzdělání v řadě tradičních řemeslných oborů a specifických oborech vhodných pro žáky a žákyně s kombinovaným znevýhodněním.

Naši žáci a žákyně se vzdělávají v moderním a udržovaném areálu, který nabízí kvalitní podmínky pro teoretickou i praktickou výuku.

Žáci druhého ročníku kuchařského oboru Adriana Nováková a Bohuslav Zeman se úspěšně zúčastnili soutěže odborných dovedností v Lomnici nad Popelkou.


Již 5. ročník soutěže s názvem Barvy jara a Velikonoc organizovala ve středu 8. března Střední škola Lomnice nad Popelkou. Úkolem reprezentantů naší školy pod vedením učitelky odborného výcviku Jaroslavy Myškové byla příprava výrobku studené kuchyně na téma Velikonoční kraslice trochu jinak. Bohuslav Zeman v prostorách lomnického zámku upravoval a zdobil velikonoční vaječnou tlačenku, Adriana Nováková tvořila a aranžovala velikonoční kanapky tří chutí. A to natolik zdařile, že si ze soutěže odvezla pohár a diplom za vítězství. Její spolužák skončil na velmi pěkném 4. místě. Oběma patří velká gratulace a paní učitelce poděkování za to, že je na soutěž kvalitně připravila.