Škola je zřízena podle § 16 odst. 9 školského zákona. Jsme škola zaměřená na poskytování speciálně pedagogické péče v oblasti středního a středního odborného vzdělávání. Nabízíme vzdělání v řadě tradičních řemeslných oborů a specifických oborech vhodných pro žáky a žákyně s kombinovaným znevýhodněním.

Naši žáci a žákyně se vzdělávají v moderním a udržovaném areálu, který nabízí kvalitní podmínky pro teoretickou i praktickou výuku.

Možná nejnáročnější měsíc ze všech. Finální dopilování besídky, vánoční výzdoba internátu, možná nějaký dáreček pro někoho.

Zpátky od začátku. Prvního jsme byli na hokejovém zápase Bílých Tygrů. Již možná velmi tradiční akce pro nejhodnější žáky internátu. Výborně jsme si zafandili a viděli tak porážku Mladé Boleslavi. Atmosféra byla opravdu úžasná.

Následující týden byl ve znamení čertů, Mikulášů a andělů. V jeden den se nás 19 sešlo na náměstí Dr. Edvarda Beneše, abychom viděli příjezd a uvítali tak čerty, Mikuláše a anděly v našem městě. Na této akci jsme pěkně vymrzli a byli jsme rádi, že na internátě teče teplá (možná i horká) voda. To naproti tomu dívky, které jely dělat zmíněné tři postavy do sousedního Jablonce, protože už rok spolupracujeme s DDM Vikýř, se pořádně zapotily. Přece jen pobíhat v kostýmu čerta mezi dětmi a rozdávat jim nadílku je opravdu hodně náročná činnost. Ale úsměvy těch dětí, za to rozhodně stojí.

Kalendář nám nadělil krásné datum 12. 12., to nezbývá nic lepšího, než upéct perníčky. Povedly se, nespálili jsme žádný plech, krásně je nazdobili, užili si spoustu zábavy. Již teď se těšíme na další pečení, vaření, smažení, či kuchyňské vytváření. Perníčky byly výtečnou pochutinou na routu po vánoční internátní besídce.

Nastal den D. 15. 12. 2016 – vánoční internátní besídka. Můžeme říct, že největší akce celého internátu. Někteří vychovatelé na dnešek nespali, některé děti taky ne. Mnoho hodin nacvičování a zkoušení jsou v dnešní den prezentovány řediteli, učitelům, žákům, rodičům, pozvaným hostům. Kolikrát za den slyšíme: „Dneska to vyjde a bude to super!“ Co když ale zapomenu text, nebo co mám vůbec dělat? Nic takového se však nestane. I letos dopadlo všechno na výbornou a chválu neslyšíme jen v ten den, ale i v následujících dnech až do Vánoc.

Možná by se dalo říct, že besídkou vše v prosinci končí. Není to pravda. Na poslední týden je již domluvená animátorka z galerie Lázně a poví nám něco o tom, jak se slaví vánoce v jiných zemích. Během toho je připraven workshop, kde si vyrobíme např. Anděla, nebo stromeček, nebo co nás napadne.

Prosinec za námi, vánoční prázdniny s těmi nejbližšími před námi. A už teď se těšíme na akcemi nabitý leden. Přejeme všem krásné prožití vánočních svátků 2016 a šťastný vstup do nového roku 2017.