Škola je zřízena podle § 16 odst. 9 školského zákona. Jsme škola zaměřená na poskytování speciálně pedagogické péče v oblasti středního a středního odborného vzdělávání. Nabízíme vzdělání v řadě tradičních řemeslných oborů a specifických oborech vhodných pro žáky a žákyně s kombinovaným znevýhodněním.

Naši žáci a žákyně se vzdělávají v moderním a udržovaném areálu, který nabízí kvalitní podmínky pro teoretickou i praktickou výuku.

Motiv - Úvodní stránka

Většinou listopad bývá klidnější. Už víme, kdy je jaká pravidelná činnost (keramika, pletení z pedigu, tělocvična.) Již poznáme, kdy vychovatelé potřebují skutečně pomoci. Popřípadě víme na co se který vychovatel specializuje.

A co taky v listopadu? Není ani zima, ale už to není na běžné pobíhání venku. Takže nám toho vychovatelé na listopad připravili opravdu hodně.

Hned prvního jsme se vydali podpořit Bílé tygry v jejich boji na lední stadion. To je činnost, kterou máme rádi, protože se tam můžeme vyřvat, jak je nám libo a nikdo nám to nezakazuje. Tygrům se skutečně podařilo vyhrát a porazili tak Vítkovice v osmifinále Ligy mistrů.

Neuplynul ani týden a už jsme šli na promítání filmu a besedu s autory Neviditelné oběti komunismu, která probíhala v Krajské vědecké knihovně Liberec. Ač se jednalo o vzdělávací besedu, tak nás toto téma velice zaujalo a po shlédnutí dokumentu jsme konstatovali, že jsme rádi, že jsme v oné době nežili. Doufáme, že na přednášky v knihovně navážeme a budeme je navštěvovat častěji.

Chtěli jsme potěšit a pohrát si s dětmi v kojeneckém ústavu Sluníčko, kam jsme měli naplánovanou návštěvu 22. 11. Bohužel, zrovna v kojeneckém ústavu řádila nějaká viróza, tak z bezpečnosti dětí, ale i nás samotných, nás k dětem nepustili. Potěšili jsme je aspoň dary, typu kojenecká výživa, čerstvé ovoce, přesnídávky. Na tyto přivezené dary jsme sami mezi sebou uspořádali sbírku, kde jsme vybrali 1 273 Kč. Je to nejvyšší vybraná částka od doby, kdy tuto sbírku pořádáme.

V ten samý týden byla ještě naplánována zhruba půl roku dopředu vzdělávací beseda na téma „O nemoci AIDS, sexu, lásce a věrnosti.“ Přednáška byla od úžasného lektora Tomáše Řeháka, který s touto přednáškou cestuje po celém světě a zavítal s ní i k nám na internát. I přesto, že na toto téma jsme toho spoustu slyšeli již na základní škole i od rodičů, pan Řehák ji měl neuvěřitelně poutavou, zábavnou a zároveň poučnou. Akce se zúčastnili všichni ubytovaní žáci internátu.

Do toho všeho jsme stihli vyzdobit internát do vánoční atmosféry, přežili třídní schůzky a nazkoušeli některá čísla na vánoční besídku, kde vás všechny rádi uvidíme 15. 12. 2016 od 16 hodin ve školní jídelně.