Škola je zřízena podle § 16 odst. 9 školského zákona. Jsme škola zaměřená na poskytování speciálně pedagogické péče v oblasti středního a středního odborného vzdělávání. Nabízíme vzdělání v řadě tradičních řemeslných oborů a specifických oborech vhodných pro žáky a žákyně s kombinovaným znevýhodněním.

Naši žáci a žákyně se vzdělávají v moderním a udržovaném areálu, který nabízí kvalitní podmínky pro teoretickou i praktickou výuku.

Společně s vychovateli jsme připravili program na celý měsíc, kde si každý mohl najít opravdu to svoje, to, co jej baví.

Pravidelnou činnost bereme za samozřejmost, o té už se nerozepisujeme. V nepravidelné mimoškolní činnosti jsme byli vyvenčit psy z útulku pro opuštěná zvířata z Ostašova. Předtím jsme vybrali mezi sebou finanční částku, která byla použita na nákup krmiva a různých dobrot právě pro tyto zvířata. Počasí bylo vyloženě letní a pejsci byli již velmi natěšení na to, že si s nimi někdo proběhne. Celkově nám bylo přiděleno 7 psů různých ras. Celé odpoledne jsme si bezvadně užili a těšíme se na návštěvu v budoucnu!

Následující den jsme podpořili charitativní akci „Květinový den proti rakovině.“ Ve středu 11. 5. se vydalo 5 dvojic do ulic Liberce a prodávalo žluté květinky proti rakovině. Všech 500 květin se podařilo úspěšně prodat.

Ještě v ten samý týden jsme si stihli zahrát miniturnaj ve stolním tenise. Měli jsme si vytvořit dvojice a podle pravidel stolního tenisu odehrát set do 11 bodů. Celkoví vítězové se stali hráči akademie Slovanu. Všichni jsme si převzali drobné dárky.

Květen dále pokračoval velkou školní akcí zvanou Majáles. My měli hlavně na pilno před Majálesem, pekli jsme, zdobili a následně i balili perníčky, které byly určeny k drobnému prodeji. Samozřejmě, zabalit dárky do tomboly pro všechny žáky školy, i to bylo naším úkolem.

Na závěr května byla domluvena interaktivní přednáška Městské policie Liberec. No, vlastně s přednáškou to nemělo moc společného. Ten policista pořád jen řval: „Chápete to?“ „Jedem ještě, dělej, makej, neflákej se!“ „Tak ještě 10x!“ Byl to velmi náročný kurz sebeobrany. A musíme říct, že z nás opravdu lilo po celou dobu dvouhodinového kurzu.

 

 

Do toho všeho se dívky-středoškolačky vrhly na vaření čistě vegetariánské stravy. Placky s kešu pomazánkou byly opravdu výtečné.

Červen bude z hlediska aktivit mírnější. Budeme se více soustředit na úspěšné zakončení ročníků, závěrečných zkoušek. Přesto se můžeme těšit na odpoledne s netradičními hrami nebo internátní výlet do Jablonného v Podještědí.