Loading color scheme

Internát se připravuje na Velikonoce

Dá se říci, že hned po Vánocích se přešlo na postupnou jarní či velikonoční výzdobu celého internátu.

Pletlo se z proutí do tvaru vajec, či pomlázky, z keramiky se vytvářeli slepičky, zajíčci, kočičky. Vystřihovali se ptáčci, kytičky a opět vajíčka.

Ale zpátky do doby, kdy byla ještě stále tuhá zima. Abychom se trošku zahřáli, vyzvali jsme učitele na florbalový turnaj do tělocvičny. Cíl byl jasný - porazit učitele, potažmo vychovatele. Nedbali jsme výhrůžek, že za vstřelený gól se nám odpojí wifina, nebo že se zruší vycházky. Nakonec jsme v souboji zvítězili. Učitelé skončili na třetím a my žáci internátu na druhém místě. Zakrátko napadlo i trochu sněhu a my zkusili vykoulet sněhuláky. Na podařené výtvory se podívejte do galerie :-) Avšak se sportem jsme neskončili. Jedno odpoledne jsme se jak žáci SOŠ, tak středoškoláci sešli na to, abychom si zahráli bowling v Babylonu. Tato akce je pro nás velice lákavá a těší se brzkého opakování.

V tom nejošklivějším počasí připravil vychovatel Kudlička historickou exkurzi městem. Cestou jsme odpovídali na otázky, které se vztahovaly k budovám, stavbám, objektům v Liberci (odkud pocházel Johann Liebieg, co je přítokem VN Harcov, co znamená zkratka TUL a takové blbosti, hlavně, že byla k dispozici wifi na přehrávání hudby z YouTube). Na konci, po správném zodpovězení otázek, měli nejlepší jedinci nárok na sladkou odměnu.

Jelikož jsme často hladoví, rozhodli jsme si usmažit langoše. Naše zkušené kuchařky Terka a Monča připravily minimálně tři desítky langošů pro ostatní hladové krky. Vaření určitě brzy také zopakujeme. Hlavně proto, že jsme zjistili při přednášce o zdravých zubech, že langoše nám zuby moc nekazí. Navíc už si je umíme dostatečnou dobu a správně vyčistit.

Ještě těsně před samotnými Velikonocemi jsme zkusili pokusy se slepičími vejci. Víme, že vařené se točí více než syrové, že při nárazu o sebe praskne pouze jedno vejce a že vlastně rozdrtit vejce v dlani je fakt nadlidský úkol.