Škola je zřízena podle § 16 odst. 9 školského zákona. Jsme škola zaměřená na poskytování speciálně pedagogické péče v oblasti středního a středního odborného vzdělávání. Nabízíme vzdělání v řadě tradičních řemeslných oborů a specifických oborech vhodných pro žáky a žákyně s kombinovaným znevýhodněním.

Naši žáci a žákyně se vzdělávají v moderním a udržovaném areálu, který nabízí kvalitní podmínky pro teoretickou i praktickou výuku.

Během září 2015 odstartoval na naší škole nový projekt. Během něho se uskutečnily i "Čtenářské dílny", které se setkaly u žáků s velkým zájmem.

 

Projekt „SOŠ Liberec, Jablonecká 999 bez hranic“ (registrační č.: CZ.1.07/1.1.00/56.0161) je financovaný z programu OPVK. Do projektu bylo pořízeno 300 knižních titulů různých žánrů a autorů. Žáci v hodinách českého jazyka čtou vybranou knížku a následně sdělují své pocity a dojmy z četby svým spolužákům nebo do pracovních listů. V průběhu dílen probíhají též diskuze o čtené knize, žáci si vyměňují zážitky z čtení nebo doporučují knihu ostatním. Někteří žáci tak přečetli svou první knihu v životě.