Škola je zřízena podle § 16 odst. 9 školského zákona. Jsme škola zaměřená na poskytování speciálně pedagogické péče v oblasti středního a středního odborného vzdělávání. Nabízíme vzdělání v řadě tradičních řemeslných oborů a specifických oborech vhodných pro žáky a žákyně s kombinovaným znevýhodněním.

Naši žáci a žákyně se vzdělávají v moderním a udržovaném areálu, který nabízí kvalitní podmínky pro teoretickou i praktickou výuku.

Motiv - Úvodní stránka

Tematické zařazení

Regionální operační program NUTS II Severovýchod („ROP Severovýchod“)
Prioritní osa 4 Rozvoj podnikatelského prostředí
Oblast podpory 4.2 Podpora rozvoje spolupráce firem se středními školami a učilišti, dalšími regionálními vzdělávacími institucemi a úřady práce, rozvoj inovačních aktivit v regionu

Celkové náklady projektu
2 128 343,- Kč
Výše dotace
1 727 655,- Kč
Náklady Libereckého kraje
400 688,- Kč
Doba realizace projektu
12.07.2011 – 30.11.2013
Kontaktní osoba
Ing. Petra Vrzáčková (485 226 578)
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Projekt reagoval na potřeby Střední odborné školy v Liberci, která otevřela nový obor vzdělání  -dlaždičské práce. Díky zrealizovanému projektu škola disponuje novými prostory vhodnými pro praktickou i teoretickou výuku výuku tohoto oboru.

Cílem projektu tedy bylo zajistit kvalitní a moderně vybavené prostory pro praktickou výuku, což výrazně urychlí předávání zkušeností a poznatků studentům oboru dlaždičské práce a následně pomůže absolventům při hledání práce. Projekt podporuje inkluzivní vzdělávání a umožní zvýšit počet žáků ve středoškolském vzdělávání na území Libereckého kraje.

V rámci projektu došlo k vytvoření dvou nových učebních prostor a k jejich vybavení moderními učebními pomůckami a zařízením.

Projekt je spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Další informace o programu naleznete na: http://www.rada-severovychod.cz/